Kurumsal

Özel Yüksel Hakkında

Akhisar Özel Yüksel Lisesi 2000 yılında Yılmaz Özel Eğitim ve Öğretim San. Tic. A.Ş. tüzel kişilik unvanı altında, Hilaliye hafızlık müesseslerine ikinci bir kanat olmak misyonu ve amacı ile kurulmuştur.

Kendisine sürekli “YÜKSEL” meyi hedef alan ve ismiyle müsemma olan okulumuz adını, Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden Bayram YÜKSEL ağabeyin soyadından almaktadır.

Okulumuz bir yandan ağabeyimizin hatırasını yaşatırken, bir yandan da verdiği çift yönlü eğitim modeliyle Akhisar’dan Türkiye’ye hafızlığın bir yaşam stili olduğunu göstermiştir.

Özel Yüksel Eğitim Kurumları eğitim öğretime başlamış olduğu 2000 yılından bugüne kadar geçen süre içerisinde vermiş olduğu mezunlarının tamamına yakınını üniversitelerin çeşitli bölümlerine yerleştirmiştir.

Kurumumuzun kuruluşunda, artan talebe sayısına cevap vermek üzere 2004 yılında hizmet vermeye başladığımız mevcut binasının yapımında ve yıllar içerisinde tüm faaliyetlerinde devamlı desteklerini sürdüren Hilaliye Eğitim Vakfı’nın çabaları şükranla anılmaya layıktır.

Özellikle hayatını ilme vakfetmiş merhum Şahin Yılmaz Hoca’nın maddi ve manevi katkıları herkese örnek olacak niteliktedir. Hayatının sonuna kadar eksilmeyen heyecanıyla, okulun en küçük meselesine gösterdiği ilgiyle, gerektiğinde bedenen bile okulun en küçük problemini çözmeye çalışmasıyla O; bir İslam âliminin aynı zamanda bir aksiyon adamı olması gerektiğini hafızlara nakşeden bir eğitim gönüllüsüydü.

Pek az insan onun kadar faal yaşadı. Pek az insan onun kadar Kur’an hizmetlerine imza attı. Pek az insan onun kadar insan yetiştirdi. Pek az insan onun kadar sevildi. Pek az insan onun kadar dua aldı.

Özel Yüksel Eğitim Kurumları dinamik bir disiplin anlayışıyla misyonunu yerine getirdikçe, kurumlarımızda yetişenler ve onların yetiştirdikleri nesiller var oldukça Merhum Şahin Yılmaz Hocamızın, Hilaliye Eğitim Vakfının ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen fedakar eğitim gönüllülerinin, dua, minnet ve şükranlarla anılacağı şüphesizdir.

“Hazreti Peygamberi (S.A.V.) Sahabe-i Kiramı örnek alacak nesiller yetiştirmek en büyük hedefimizdir.”

“Hayatımın gayesi olan Hilaliye kurumlarına sahip çıkınız!”

15 Yıllık Eğitim&Öğretim Hayatımızda

Mezun Öğrenci

Yüzüne Mezunu

Hafız Mezun

İDARİ KADROMUZ

Musa Said TAŞ

Okul Müdürü

Neslihan TEKİN

Ortaokul Müdür Yardımcısı

Ömer TANRIVERDİ

Ortaokul Müdür Yardımcısı

Kadriye ALTINDAĞ

Ortaokul Müdür Yardımcısı